Site Loader

Zestaw kosmetyków męskich można znaleźć w niemal każdej drogerii, bez względu na to, czy jest ona stacjonarna, czy internetowa. Nie należy jednak dokonywać zbyt pochopnego wyboru. Najlepiej będzie dobrze zastanowić się nad tym, co konkretnie jest nam potrzebne, aby zadbać o wygląd i dobre samopoczucie. Wśród kosmetyków przydatnym panom na pewno wyróżnić trzeba żel pod prysznic, szampon oraz oczywiście krem do twarzy.

Jaki żel pod prysznic wybrać?

Panom na pewno do gustu przypadnie żel pod prysznic o dość wyrazistym zapachu. Kosmetyki męskie do oczyszczania skóry posiadają przeważnie aromaty drzewne, cytrusowe bądź owocowe. Warto zdecydować się na taką opcję, która odpowiada nam najbardziej. Śmiało korzystajmy więc z testerów przed podjęciem ostatecznej decyzji. W żelu nie powinny znaleźć się intensywnie działające detergenty. Zdecydowanie lepszą opcją będą żele z dodatkiem łagodnych substancji myjących, które nie naruszą delikatnej bariery ochronnej skóry.

Szampon i krem do twarzy – dlaczego mogą okazać się przydatne?


Wielu mężczyzn nie lubi korzystać z takich kosmetyków jak szampon do włosów czy krem do twarzy, a szkoda. Nie powinniśmy zastępować szamponu żelem pod prysznic, zwłaszcza jeśli nasze włosy są problematyczne. Zdecydowanie lepiej postawić na preparat dedykowany właśnie skórze głowy. Jeśli cierpimy na nadmiernie wypadające kosmyki, dobrze jest wybrać szampon pobudzający je do wzrostu. Jeżeli zaś dokucza nam suchość włosów, najlepszą opcją będzie szampon nawilżający. Jeśli chodzi zaś o krem do twarzy, na pewno nie powinniśmy rezygnować z niego zimą. Jest nam on wtedy szczególnie przydatny. Powinny znajdować się w nim woski oraz naturalne oleje pochodzenia roślinnego. Jego konsystencja musi być lekka, aby nie doszło do obciążenia naskórka. Większość mężczyzn nie przepada za kosmetykami, których zapach długo wyczuwalny jest na skórze. Najbezpieczniejszą opcją będzie więc zakup kremu bez dodatku substancji zapachowych. 

 

Post Author: Henryk